#nacoNATO

Pětidílná video série o Severoatlantické alianci doplněné o tématické podcasty.

O klientovi

Jagello 2000 je hlavním českým subjektem veřejné diplomacie v oblasti bezpečnostní politiky a členství České republiky v Severoatlantické alianci. Jejich hlavním projektem je organizace největší bezpečnostní show ve střední Evropě – Dny NATO

Klient projevil zájem o vznik pětidílné minisérie, která by cílové
skupině 12 – 18 let dokázala přiblížit fungování Severoatlantické aliance, její historii a význam v současné společnosti.

Série by měla pomoci učitelům ve výuce a poskytnout žákům vzdělávací materiál, který pro ně bude zábavný a vizuálně atraktivní.Do projektu byl zapojen influencer, který má s podobným obsahem dlouhé zkušenosti. Lukáš Fritscher, vystupující jako Lukefry, se již téměř deset let věnuje vzdělávacímu obsahu pro mladou generaci. Jeho propojení s klientem a tímto formátem se tedy přímo nabízelo.

0 +
Odběratelů na youtube
0 +
Sledujících na instagramu

Výsledek naší práce

Čtyři epizody ze studia

Základem naší práce byly dva pilíře: divácká atraktivita a faktická správnost.

Vycházeli jsme tedy hodně z formátu, který je v současné době
populární – střídání vážného tématu se zábavnými prvky, výraznou grafikou a poutavým střihem. Vážné, možná až neatraktivní téma tak podáváme stylem, který je pro cílovou skupinu snadno stravitelný.

Velikou pozornost jsme věnovali i vizuálu. Pro účely natáčení jsme si postavili vlastní set, který světelně a výzdobou korespondoval s hlavní tematikou celé série.Poslední epizoda z terénu

Pro finále celé série jsme se rozhodli, že celou sérii trochu oživíme – po čtyřech historických a teoretických epizodách jsme chtěli diváky nechat nahlédnout do současnosti. Pátý díl se tedy natáčel přímo na Dnech NATO, abychom mohli ukázat co nejvíce skutečné techniky a mluvit s lidmi z praxe.

Základem celé naší práce byla dobrá příprava, efektivní organizace času a důraz na čistý zvuk, což v hlasitém prostředí akce s velkou návštěvností a hlasitou technikou nebylo nic snadného.

Co se dělo dál?

Celá série byla publikována na webových stránkách klienta a jeho sociálních sítích. Tam byla navíc celá série doplněna o podcastovou sérii, jejíž realizaci jsme též zajistili my. Témata otevřená v jednotlivých epizodách zde jsou probírána více do hloubky pomocí hlubinných rozhovorů s odborníky z praxe. K moderaci jsme oslovili moderátorku zpravodajství televize Seznam Alžbětu Kvitovou.

Výsledkem tak tedy je komplexní vzdělávací pořad obsahující moderní video sérii s populárním youtuberem doplněnou o hlubší rozšíření celého tématu se zkušenou novinářkou. Tím celý projekt získává nejen na atraktivitě, ale i na důvěryhodnosti, a díky tomu se skvěle hodí k využití v rámci druhého stupně základních škol – stejně tak má ale i potenciál být virální na sociálních sítích.

Postaráme se o studiové i exteriérové natáčení a dokážeme zajistit i výrobu podcastu na míru.

 

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Kontakt na vás
Zpráva